fbpx
 

Historia

Historia firmy ProgPol
Geneza

Geneza firmy ProgPol wywodzi się z  Zakładu Badań i Studiów Telekomunikacyjnych BSiPŁ „UNITEL” gdzie założyciele firmy ProgPol zdobywali niezbędne doświadczenie w zakresie inżynierii oprogramowania.

1 grudzień 2003

Absolwenci kierunku Elektronika i Telekomunikacja Politechniki Poznańskiej: Tomasz Kujałowicz i Artur Szewczyk zakładają spółkę ProgPol specjalizującą się w projektowaniu i wykonawstwie bazodanowych systemów informatycznych. Siedziba spółki mieści się przy ul. Przemysłowej 39 w Poznaniu.

luty 2004

Rozpoczęcie prac nad systemem informatycznym TelkomBud. Pierwotnie miał to być system do zarządzania wykonawstwem w branży teletechnicznej. Jednak wymagania stawiane przez późniejszych Klientów były bodźcem do rozwoju systemu tak aby miał zastosowanie w wielu działach i branżach.

czerwiec 2004

Powstaje program do ewidencji dokumentacji aktowej i technicznej Archiwum Zakładowe.

lipiec 2004

Pierwsze wdrożenie systemu TelkomBud – moduł Wykonawstwo w firmie K-TEL Sp. z o.o.

sierpień 2006 – styczeń 2007

Firma uczestniczy w projekcie „Praca za staż” finansowanym przez Unię Europejską. W projekcie uczestniczą również największe uczelnie wyższe w Poznaniu: Politechnika Poznańska, Akademia Ekonomiczna oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza.

listopad 2006

W związku z dynamicznym rozwojem firma przenosi  siedzibę do biurowca Pasaż Jeżycki przy ul. Dąbrowskiego 75 w Poznaniu.

luty 2007

Firma znacznie zwiększa zatrudnienie na stanowiskach: programista oraz kontrola jakości oprogramowania.

grudzień 2007

Firma ProgPol zostaje laureatem V edycji konkursu o tytuł Poznański Lider Przedsiębiorczości w kategorii „Mikro Przedsiębiorca”. Tytuł przyznawany jest przedsiębiorstwom, które notują sukcesy na rynku, posiadają ciekawą, nowatorską ofertę, wykorzystują innowacje i nowoczesne metody organizacji pracy, są przyjazne ludziom i środowisku oraz rzetelnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

2007 – 2008

Dynamiczny rozwój systemu TelkomBud czyni z niego wielomodułową platformę zarządzania MRP/ERP dla przedsiębiorstw różnych branż.

2009 – 2010

Dynamiczny wzrost liczby klientów korzystających z oprogramowania firmy ProgPol. Wg stanu na koniec roku 2010 z systemu TelkomBud korzystają 24 firmy na terenie całego kraju, z programu Archiwum Zakładowe korzystają 62 firmy i instytucje.

styczeń 2010

Firma zakupuje wydajny serwer i lokuje go w profesionalnym parku serwerowym w celu świadczenia usług hostingu systemów i baz danych.

wrzesień 2011

Program Archiwum Zakładowe zostaje zintegrowany z platformą TelkomBud – stając się jej niezależnym modułem.

grudzień 2011

Firma ProgPol zdobywa coraz większe uznanie i zaufanie klientów. Z końcem roku 2011 już 120 firm i instytucji używa oprogramowania naszej firmy. Platforma TelkomBud jest postrzegana jako narzędzie praktyczne i kompletne.

kwiecień 2022

Przekształcenie spółki cywilnej PROGPOL w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością